Wewnętrzna walka #3

Wewnętrzna walka #3

Spójrz na siebie oczami Boga!

Bóg widzi Cię jako wartościową, wspaniałą i cenną osobę. A jak Ty postrzegasz siebie? Nie podoba Ci się Twój wygląd? Uważasz, że do niczego się nie nadajesz? Myślisz, że jesteś beztalenciem? Sądzisz, że Twoje życie to jakaś totalna pomyłka? Czy też jesteś pełen energii i zapału, wiary i nadziei?


„Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.” (List do Efezjan 2;10) 


“Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła.” (Psalm 139:14)


Spójrz na siebie oczami Boga! Bóg stworzył Cię do czynienia dobrych uczynków. Stworzył Cię do tego, byś okazywał miłość innym. Stworzył Cię do tego, abyś prowadził życie pełne nadziei, wiary, szczęścia i miłości. W oczach Boga jesteś doskonały! Nie jesteś doskonały dlatego, że masz piękną figurę, nie jesteś doskonały dlatego, że jesteś dobrze zbudowany, nie dlatego, że jesteś bardzo mądry, nie dlatego, że masz dużo pieniędzy i ubrań. Na te rzeczy zwracają uwagę wyłącznie ludzie. Jesteś doskonały dlatego, że Bóg stworzył Cię na swoje podobieństwo, co jest już napisane na samym początku Biblii. 


“Zatem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas. ” (Rodzaju 1:26) 


Zostałeś stworzony przez Boga, cóż większego mogło Cię spotkać? W Jego oczach jesteś cudowny. Nie jest ważne to, jak wyglądasz, czy jak się ubierasz. Najważniejsze jest to, do czego zostałeś stworzony i jak przeżyjesz 

swoje życie. 


“Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się o żywot wasz, co byście jedli, albo co byście pili, ani o ciało wasze, czym byście się odziewali; azaż żywot nie jest zacniejszy niż pokarm, i ciało niż odzienie?” (Mateusza 6:25)


Bóg zadba o to, by było Ci dobrze. Czasami, oczywiście zdarzają się sytuacje pełne smutku i zła. Dlatego, że tym światem rządzi zło. Czasami cierpimy przez grzechy innych osób lub sami upadamy. Jednak, kiedy zachowasz w sobie Słowo i prawdę, jaką dał Ci Bóg, Twoje życie będzie cudowne. Nawet wtedy, gdy zaczęło się trochę gorzej. Bóg posłał Syna na świat, abyś był zbawiony! Jeżeli wierzysz, Twoje życie będzie wspaniałe. Nie musisz troszczyć się o to, jak wyglądasz, jak się ubierasz, co jesz, co pijesz. Może Ci się wydawać, że nie masz żadnego daru. Muzyka, sport… Nie zawsze wychodzi. Jednak Bóg stworzył Cię do tego, abyś chodził w Jego miłości. Kto jak nie Ty, może pomóc tak dobrze swoim bliskim, przyjaciołom? Kto jak nie Ty, może okazać innemu dobro i pomoc? Jesteś wartościowy i jedyny w swoim rodzaju. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Bowiem Jezus umarł za Ciebie po to, byś miał życie wieczne. Nie musisz więc zwracać uwagi na złe opinie innych ludzi. Nie muszą Cię one obchodzić. Spójrz na siebie oczami Boga! Jest w Tobie coś wyjątkowego!

Najnowsze komentarze

Najnowsze informacje