Wewnętrzna walka #4

Wewnętrzna walka #4

Marzenia - rzeczywistość czy utopia?

Jedno jest pewne. Każdy człowiek marzył, marzy, nawet będzie jeszcze marzyć. I to jest dobre. Musisz wiedzieć, że marzenia dał człowiekowi Bóg! O czym więc ostatnio marzysz?

W Biblii jest napisane, że Bóg ma wizję dla każdego z nas: „Mam zamiary względem was, zamiary pełne pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość i nadzieję” (Jer 29:11).

Nie bójmy się marzyć! To nic złego. Każde marzenie, które posiadasz, może pochodzić od Boga. Jeżeli marzysz o śpiewaniu, może będziesz śpiewać na uwielbieniu. Może marzysz o zostaniu lekarzem? Amen! Idź i pomagaj ludziom, miłuj ich! Chcesz zostać inżynierem? Amen! Idź i wznoś budynki dla bezdomnych, twórz kościoły, wznoś wspaniałe budowle! Chcesz zostać sportowcem? Uczestnicz w akcjach charytatywnych, nie bój się robić tego dla Jezusa! Podczas któregoś z finałów pucharu Hiszpanii widziałem, jak jeden zawodnik uniósł w górę zdobyty puchar i założył na głowę opaskę z napisem: “only Jesus”, co znaczy “Tylko Jezus”. Czemu? Bo robił to dla Boga, dziękował mu!

Bóg może mieć plan dla Ciebie, abyś został pastorem, piosenkarzem, gitarzystą i uwielbiał Pana. Ale może też chcieć, abyś został nauczycielem, lekarzem, czy też robotnikiem. W każdym zawodzie możesz robić coś dla Boga! Przykłady podałem Ci wcześniej.

Każdy z nas ma Marzenie… I jeśli to pragnienie pochodzi od Boga, a ty będziesz chciał podążać za nim i robić to dla jego chwały, ono się spełni.

“Bóg poprzez swoją wielką moc, działającą w nas, jest w stanie uczynić o wiele więcej, niż my jesteśmy w stanie poprosić lub nawet zamarzyć” (Ef 3:20)

Posłuchaj mnie… Cała Biblia mówi o tym, że jeśli przyjmiesz Jezusa do swojego serca, jeśli będziesz wierzyć, Twoje życie będzie lepsze. Nie mówię że łatwiejsze, bo ten świat jest pełny grzechu… Czasami będziemy popełniać błędy… Wtedy ludzie powiedzą Ci, że jesteś beznadziejny… Że nie dasz rady, że to co robisz nie jest dla Ciebie. A ja Ci mówię, że ten błąd Cię wzmocni i będziesz brnął dalej. Musisz tylko ufać, wierzyć, i robić to dla Boga. Ale z serca.

Czyli… Do czego tak naprawdę zachęca nas Bóg? Do tego, abyś marzył o Jego nieograniczonej mocy, której nie jesteś w stanie sobie wyobrazić. On chce abyś żył z Nim, abyś pragnął Jego obecności w swoim życiu. Jeśli tak się stanie, gwarantuje Ci, że spełnisz marzenie, które On zaplanował dla Ciebie, a ty będziesz czynić rzeczy wielkie. Nawet jeśli innym będą wydawać się może małe. Nie możesz słuchać ludzi, słuchaj serca, a przede wszystkim Boga…

Tylko musisz zdecydować. Czy posłuchasz się Jego pragnienia, czy będziesz chodzić własną ścieżką? To już zależy wyłącznie od Ciebie. To od Ciebie zależy czy będziesz mówić “tak” dla Boga, czy dla ludzi.

Gdybym miał przywołać słownikową definicję marzenia, jest to: “Rozmyślanie o czymś pięknym, o zrealizowaniu pragnień.” Dlaczego jest tam słowo “zrealizować”? Dlatego, że marzenia się nie spełniają, ale marzenia się spełnia! Musisz pamiętać, że samo marzenie bez wytrwałego i cierpliwego działania oraz modlitwy nie wystarczy. Tylko to zależy od Ciebie. Co chcesz osiągnąć tutaj na ziemi… I jaki będzie Twój los po śmierci. Czy będziesz żyć dla Boga, czy dla tego świata i wyłącznie dla siebie… Jaki będzie Twój cel w życiu… I jakie marzenie… Jak za nim będziesz biec… Ile jesteś w stanie dać od siebie… I jak bardzo Ci na tym zależy… W końcu:

“Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4:13)


Najnowsze komentarze

Najnowsze informacje