Próba wiary

Próba wiary


Życie pędzi jak szalone i jest wypełnione sprawami, które nas dekoncentrują. Szybko wpadamy w pułapkę skupiania się na troskach i problemach, i tracimy z oczu to, co najważniejsze. Wszyscy będziemy wystawiani na próbę, więc nie zadawaj sobie pytania: „Czy w swoim życiu napotkam próbę wiary?” lecz, „Czy będę w stanie wytrwać mimo prób?”

„Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie,

Wiedząc, że doświadczenie wiary waszej sprawia wytrwałość,

Wytrwałość zaś niech prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali i nienaganni, nie mający żadnych braków.”

Jk 1: 2-4

„Błogosławiony mąż, który wytrwa w próbie, bo gdy wytrzyma próbę, weźmie wieniec żywota, obiecany przez Boga tym, którzy go miłują.”

Jk 1:12

Czy Ci się to podoba czy nie, napotkasz wiele problemów i prób wiary w swoim życiu. Być może będzie to śmierć bliskiej osoby lub rozstaniesz się ze swoim chłopakiem bądź dziewczyną, może też stracisz pracę bądź nie zdasz sprawdzianu. Nie wiem, co przydarzy ci się w życiu, ale wiem, że Bóg jest dobry i nie da Ci próby ponad twoje siły. On nas wychowuje. Powinniśmy się cieszyć z wszelkich doświadczeń, ponieważ gdy je przetrwamy stajemy się bardziej wytrwali w wierze, czego następstwem będzie dar życia wiecznego za to, że wierzysz w Boga oraz Jego Syna, który umarł właśnie za Ciebie! Wyobraź sobie, co tylko na Ciebie czeka po śmierci!

Najnowsze komentarze

Najnowsze informacje