Przełęcz ocalonych

Przełęcz ocalonych

Czy wyobrażasz sobie żołnierza bez broni, albo ucznia bez jedynki? Chyba nie! A jednak zdarzają się tacy… Film, który chcę Wam dzisiaj zaproponować powstał w oparciu na prawdziwych wydarzeniach. Taki żołnierz istniał naprawdę.

„Przełęcz ocalonych” (reż. Mel Gibson) przedstawia historię Desmonda Thomasa Dossa, który zaciągnął się do armii w 1942 roku, jednak ze względu na przekonania religijne, odmówił noszenia broni i zabijania wrogów. Pomimo tego podczas bitwy na wyspie Okinawa udało mu się dokonać czynu niemożliwego.

Doss to niesamowita postać, która powinna być dla każdego wzorem. Nie musiał on uciekać się do przemocy, aby stać się prawdziwym bohaterem i nie przestawał tracić nadziei, broniąc swoich przekonań religijnych. W filmie pokazano, że nie trzeba być rosłym i silnym człowiekiem, aby dokonywać odważnych czynów. O ludziach takich jak Doss nigdy nie powinno się zapominać. Postać ta dokonała czegoś, czego trudno sobie nawet wyobrazić – wykazał się heroizmem, dobrocią oraz bezinteresownością. Desmond to jeden z najwspanialszych ludzi, którego możemy postawić sobie za wzór do naśladowania. 

Najnowsze komentarze

Najnowsze informacje