Kiedy próby przychodzą

Próby jakie trzeba przechodzić traktujemy jako zmarnowany czas. Ale tak nie jest. Przychodzą, bo funkcjonujemy w kontekście upadłego świata, upadłej ludzkiej natury, nieustannej walki ze światem demonicznym, ale też w kontekście Boga, który interweniuje w tę rzeczywistość. próby służą umocnieniu i oczyszczeniu wiary, służą temu by proces upodabniania się do Chrystusa przyniósł oczekiwany efekt. Dlatego jest to okazja do zbliżenia się do Boga i do lepszego poznania Go, dlatego są dobre i można je postrzegać jako radość.

Może pomóc obraz sportowca, który wie, że czeka go morderczy trening, ale wie że przygotowuje się do startu w Igrzyskach Olimpijskich, co zawsze jest zaszczytem i radością dla sportowców.

Jk 1:2-4 eib (2) Drodzy bracia, za najwyższą radość uważajcie te chwile, gdy jesteście poddawani przeróżnym próbom. (3) Wiedzcie, że takie doświadczanie waszej wiary kształtuje wytrwałość. (4) Wytrwałość natomiast niech was prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali, nienaganni i bez jakichkolwiek braków.”

Zostaw komentarz